Haberler / Tantuni Sofrası’ndan girişimcilere yatırım fırsatı!

Tantuni Sofrası olarak, Esentepe Astoria AVM ve Güneşli Park AVM’de ilk AVM konsepti dükkanlarımızı açtık. Müşterilerimiz hem lezzetli, hem doyurucu hem de hızlı olduğumuz için bizlere tam not verdi. Farklı sunum şekilleri ve yeni lezzetlerimiz ile bizleri tercih eden müşterilerimiz iskender tantuninin lezzetine Tantuni Sofrası'nda vardılar. Yine tavuk şadra ürünümüz özel soslarımız ile damaklarda değişilmez lezzetler bırakma konusunda benzersiz. Bütün bunlar bir araya geldiğinde yeni müşterilerimiz kadar bizlere müptela olmuş müşterimiz de hayli fazlalaştı ve Tantuni Sofrası markasını caddelerde arar hale geldiler. Bu ihtiyaca bağlı olarak bizlerde Tantuni Sofrası markasının artık AVM standartlarının yanında cadde konseptine de geçme zamanının geldiğini fark ettik ve Mecidiyeköy meydan şubemizi açtık. Burada 300 metrekare alanda toplu ve kalabalık yemeklere uygun salonumuz, yine çizgimizden çıkmadan lezzetli, doyurucu ve hızlı konsepti devam ettiren fast food bar ve tercihen 20 kişilik sigara içilebilir alanda yemek yeme imkanı sağladık. Bunun yanında 100 metrekarelik alanda franchising sistemimiz için 100 şubeye kadar hizmet verebileceğimiz ve alt yapısını hazırladığımız mutfağımız yer alıyor.

2017 Ocak ayında açtığımız Mecidiyeköy meydan şubemiz, markamıza yatırım yapmış ve yapacak olan kişilere kusursuz ve kaliteli hizmet vermek amacıyla kuruldu. Bu noktada mutfağımızda yer alan tantuni, tavuk şadra, kuzu ciğer ve kuzu şiş ürünlerimizi mevcutta bulunan ve yeni açılacak olan şubelerimize tek noktadan servis yaparak aynı kaliteyi yakalamayı planladık. Yine teknolojik olarak sektörümüzde bulunmayan inovatif ürünlerle hem sektörümüze hem de yatırımcılarımıza iş yükünü hafifletici imkanlar sağladık.
Tasarımı ve üretimi için 1 yılı aşkındır üzerinde çalıştığımız ve şu anda tamamlamış olduğumuz “Tezgahım” projemiz ile çok yakında sektöre giriş yapacağız. Ortalama 300-400 bin TL’lik bir yatırım maliyetini 100 bin TL’lere kadar düşürdüğümüz bu iş modelimizde küçük yatırım bütçeleri ile herkes iş sahibi olabilecek.

 

Biz yerel bir marka olarak çok uluslu şirketlerle rekabet edebilir bir yapıda ortaya çıktık. Yatırımlarımızda ve yatırımcılarımızın yaptığı yatırımlarda döviz etkisini en aza indirmek adına ithal olmayan yani yerli ürünleri ve yerli para birimimizi kullanmayı tercih ettik. Bu da genellikle yatırımcılarımızın kur farklarından etkilenmemelerini ve yaptıkları yatırımlarda orta ve uzun vadeli planlarını daha sağlıklı yapmalarını kolaylaştırdı.

 

Tantuni Sofrası olarak AVM konsepti ve sonrasında cadde konsepti ile müşterilerinin karşısına çıktık. Bu konseptleri devam ettirirken, küçük yatırım bütçeleri ile herkesi iş sahibi yapabilecek “Tezgahım” projemiz ile “Tezgahım” konseptimizi hayata geçirdik. “Tezgahım” konsepti ortalama 300-400 bin TL’lik bir yatırım maliyetini 100 bin TL’lere kadar düşürdüğümüz bir iş modeli. 

Yatırımcılarımız ile birlikte karar verdiğimiz lokasyonda 9-50 metrekare arası bir dükkana, geliştirdiğimiz “Tezgahım” konseptini uyguladığımızda; tantuni tezgahı, kömür ızgarası, soğuk sebze ve meşrubat alanı, yayık ayran alanı, künefe alanı vb. gibi ihtiyaç duyulan bütün malzemeleri tek bir tezgahta sunmuş oluyoruz. 
Bir usta, bir ara eleman ve bir kasa elemanı ile yürütülebilecek bu sisteme usta garantisi ve ürün tedariği ile destek veriyoruz.